Download

Πέμπτη, 20 Αυγούστου 2015

ΠΑΟΚΑΡΑ πέντε αστέρων!

Ένας εκπληκτικός ΠΑΟΚ  διέσυρε την Μπρόντμπι, αφού την «σκόρπισε» με 5-0 μέσα στην Τούμπα & είναι από σήμερα στους ομίλους του Europa League! Τυπική διαδικασία η ρεβάνς στη Δανία.

Μονή Λαζαριστών, Κολοκοτρώνη 26, Σταυρούπολη.
Τηλέφωνο: 2310 600 244

Έκανε φύλλο και φτερό την Μπρόντμπι με 5-0 σε μια υπέροχη ποδοσφαιρική παράσταση - Ρεσιτάλ με χατ- τρικ ο Μακ, γκολάρα ο Πέλκας, με τα δυο πόδια ουσιαστικά στους ομίλους του Europa League ο Δικέφαλος.

--->HERMANO all day Sports Cafe-Bar.
Καραολή Δημητρίου 189, Εύοσμος.
Τηλέφωνο: 2311 222 127

Τι κι αν έπαιζε αποδεκατισμένος από τραυματισμούς και τιμωρίες. Τι κι αν ο Τούντορ δεν μπορούσε να χρησιμοποιήσει τις περισσότερες από τις μεταγραφές που έκανε ο ΠΑΟΚ. Η… πιτσιρικαρία του Δικεφάλου έκανε πολύ καλά τη δουλειά της, διέλυσε την Μπρόντμπι κερδίζοντας με 5-0 κι έκανε το πλέον αποφασιστικό βήμα για την πρόκριση στους ομίλους του Europa League.

--->ISOLATION CENTER / Κέντρο μόνωσης.
Λ.Ιασωνίδου 8 - Θεσσαλονίκη.
Τηλέφωνο: 2310 770 436/6977694553

Ο ΠΑΟΚ ήταν ο απόλυτος κυρίαρχος στο πρώτο ημίχρονο. Είχε τον έλεγχο και την κατοχή της μπάλας, την ώρα που οι της Μπρόντμπι έδειχναν να είναι εκτός… τόπου και χρόνου. Στο πρώτο τέταρτο της αναμέτρησης ο Δικέφαλος έχασε δύο πολύ μεγάλες ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ, κάτι που πέτυχε τελικά στο 17’ με τον Μακ.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Κάτσε απείλησε με απευθείας εκτέλεση φάουλ, αλλά η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι, ενώ στο 36’ ο Πέλκας με εξαιρετικό τρόπο σημείωσε το 2-0, σκορ που ήταν και το τελικό του πρώτου ημιχρόνου. Ένα διάστημα κατά το οποίο οι Δανοί ουδέποτε… εμφανίστηκαν στον αγωνιστικό χώρο.

Τα πράγματα δεν άλλαξαν καθόλου στο δεύτερο ημίχρονο και μάλιστα έγιναν ακόμη πιο απλά για τον ΠΑΟΚ, ο οποίος σχετικά γρήγορα πέτυχε και τρίτο γκολ. Δημιουργός ο Μακ και εκτελεστής ο Ροντρίγκες, ο οποίος στο επίσημο ντεμπούτο του με τη φανέλα του Δικεφάλου χρίστηκε σκόρερ.

Μετά το γκολ αυτό η… σεμνή τελετή έδειχνε να λαμβάνει τέλος, αφού η Μπρόντμπι δεν μπορούσε και δεν έδειξε την ποιότητα να αντιδράσει, ενώ ο ΠΑΟΚ προτίμησε να ρίξει ταχύτητα, να προσέξει λίγο περισσότερο την άμυνα και να διατηρήσει αυτό το 3-0. Μόνο που όλοι λογάριαζαν χωρίς τον Μακ, ο οποίος με δύο γκολ στο 80’ και στο 82’ διαμόρφωσε το τελικό 5-0, το οποίο ουσιαστικά τον στέλνει με το ενάμιση πόδι στους ομίλους του Europa League. Σημειώνεται πως στο 89′ ο Κάτσε έχασε πέναλτι!

ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΟ:

6′ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ για τον ΠΑΟΚ. Ο Τζιόλης έβγαλε την κάθετη για τον Κίτσιου, εκείνος πλάσαρε τον Ρόνοου, ο Ροντρίγκες πήρε το ριμπάουντ, αλλά ο Άγγερ πρόλαβε και έδιωξε σε κόρνερ

16′ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΠΑΟΚ. Τετ α τετ με τον Ρόνοου ο Μακ, αλλά ο τερματοφύλακας των Σουηδόων διώχνει σε κόρνερ

17′ Εξαιρετική προσπάθεια του Πέλκα και πάσα στον Κωνσταντινίδη, ο οποίος από τα δεξιά έκανε το γύρισμα και ο Μακ, αφού έστρωσε την μπάλα στον εαυτό του, από το ύψος της μικρής περιοχής ανοίγει το σκορ

22′ ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ. Ο Κάτσε εκτέλεσε άψογα ένα φάουλ λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή, αλλά η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι

36′ Λόμπα του Πέλκα από το ύψος της μεγάλης περιοχής και η μπάλα στα δίχτυα του Ρόνοου

51′ Ο Μακ έφυγε από τα δεξιά, γύρισε την μπάλα την κατάλληλη στιγμή στον Ροντρίγκες, ο οποίος απλά έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα πετυχαίνοντας το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του ΠΑΟΚ

67′ Πρώτη ευκαιρία για την Μπρόντμπι με τον Όλσεν να σταματά το σουτ του Έρικσον

80′ Εξαιρετική πάσα από τον Κίτσιου στον Μακ, ο οποίος κινείται στην πλάτη της άμυνας των Δανών, βγαίνει μόνος του με τον Ρόνοου και πετυχαίνει το 4-0

82′ Ο Μακ κλέβει την μπάλα και φεύγει μόνος του απέναντι στον τερματοφύλακα των Δανών, τον αποφεύγει και πετυχαίνει το απίστευτο 5-0

89′ Ο Μυστακίδης κερδίζει πέναλτι, το οποίο εκτελεί ο Κάτσε, αλλά η μπάλα πηγαίνει δοκάρι άουτ

ΣΚΟΡΕΡ: 17’, 80’, 82’ Μακ, 36’ Πέλκας, 51’ Ροντρίγκες

ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ: Πέτυχε τρία γκολ κι έβγαλε τις ασίστ στα άλλα δύο. Ο Ρόμπερτ Μακ βρέθηκε σε εξαιρετική βραδιά.

ΣΕ ΑΛΛΟ ΓΗΠΕΔΟ: Η Μπρόντμπι δεν εμφανίστηκε ποτέ στο γήπεδο

ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Αρκετά καλός ο Ισπανός Αλμπέρτο Ουνδιάνο Μαγιένκο, με λάθος υποδείξεις οφ σάιτ ο πρώτος βοηθός Ρομπέρτο Ντελ Παλομάρ, καλός ο δεύτερος βοηθός Χουάν Κάρλος Χιμένεθ.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 30’ Ελμάντερ, 37’ Ντουρμισί, 39’ Πέλκας, 49’ Πίρι, 51’ Ντούμιτς, 70’ Ρικάρντο Κόστα, 78’ Άγγερ, +90′ Κάτσε

ΤΟ HIGHLIGHT:

ΠΑΟΚ: Όλσεν, Μαλεζάς, Ρικάρντο Κόστα, Βίτορ, Κωνσταντινίδης (83’ Κοροβέσης), Κίτσιου, Τζιόλης, Κάτσε, Ροντρίνγκες (71’ Μυστακίδης), Πέλκας (66’ Σαββίδης), Μακ.

ΜΠΡΟΝΤΜΠΙ: Ρόνοου, Άλμπρεχτσεν, Χολστ (42’ Ντούμιτς), Λάρσον, Ντουρμισί, Άγγερ, Όρνσκοφ, Πίρι (74’ Νέργκαρντ), Πούκι, Έρικσον, Ελμάντερ (58’ Σβαρτς).