Εντυπωσιακή και απολαυστική η χθεσινή ημέρα για τους φίλους του ποδοσφαίρου, με δράση σε  όλα τα μεγάλα πρωταθλήματα της Ευρώπης.

Καραολή Δημητρίου 189, Εύοσμος.
Τηλέφωνο: 2311 222 127

Γαλλία: Ligue 1

Παρί Σεν Ζερμέν - Γκινγκάμπ 3-0
Τα γκολ της αναμέτρησης τα πέτυχαν οι Παστόρε, Ντι Μαρία και Ίμπρα.Ο τελευταίος έχασε και πέναλτι στο 86ο λεπτό.Η Παρί συνεχίζει μόνη πρώτη με 17 βαθμούς και διαφορά τεσσάρων πόντων από τις Ρέν και Σεντ Ετιέν που ακολουθούν με 13 και αγωνίζονται σήμερα (23/9).
Στον άλλο αγώνα του Γαλλικού πρωταθλήματος η Ανζέρ αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 με την Ρεμς

Γερμανία: Bundesliga

Μπάγερν Μονάχου - Βόλφσμπουργκ 5-1
Ο εντυπωσιακός Λεβαντοφσκι πέρασε ως αλλαγή στο 46ο λεπτό και σε διάστημα 9 λεπτών από το 51 ως το 60 πέτυχε 5 γκολ! κάνοντας τον Γκουαρντιόλα να μην πιστεύει στα μάτια του.Μόνη πρώτη πλέον η Μπάγερν με έναν αγώνα περισσότερο από την Ντόρτμουντ η οποία αγωνίζεται σήμερα (23/9).
Ινγκολστάντ - Αμβούργο 0-1
Με γκολ του Γκρέγκοριτς ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή, το Αμβούργο έφυγε με τους τρεις πόντους από την έδρα της Ίνγκολσταντ.Οι δύο ομάδες έχουν φτάσει τους 10 βαθμούς στο πρωτάθλημα.
 Ντάρμσταντ - Βέρντερ Βρέμης 2-1
Η Ντάρμσταντ κατάφερε να επιβληθεί της Βέρντερ.Παρόλο που η δεύτερη προηγήθηκε με γκολ του Γιόχανσον, οι γηπεδούχοι κατάφεραν και γύρισαν το ματς με δύο γκολ του Βάγκνερ.
Χέρτα Βερολίνου - Κολωνία 2-0
Με δύο γκολ του Ιμπίσεβιτς η Χέρτα κέρδισε άνετα την Κολωνία.Οι δύο ομάδες έχουν από 10 βαθμούς.

Ισπανία:Primera Division

Ατλέτικο Μαδρίτης - Χετάφε 2-0
Με δύο γκολ του ''καυτού'' Γκριζμάν η Ατλέτικο επιβλήθηκε εύκολα της Χετάφε.Πλέον η Ατλέτικο απολαμβάνει την πρώτη θέση με 12 βαθμούς,όσους έχει και η Μπαρτσελόνα,η οποία όμως αγωνίζεται σήμερα,το ίδιο και η Ρεάλ που ακολουθεί με 10
Εσπανιόλ - Βαλένθια 1-0
Ήττα για την Βαλένθια μέσα στην έδρα της Εσοπανιόλ η οποία άξιζε τη νίκη αφού είχε τις περισσότερες ευκαιρίες στο παιχνίδι. Το γκολ της αναμέτρησης το πέτυχε ο Αλβάρεζ στο 18ο λεπτό.
Γρανάδα -Σοσιεδάδ 0-3
Πολύ δυνατή αποδείχθηκε η ομάδα του Νταβίντ Μόγιες η οποία πήρε την νίκη με χατ τρικ του Αγκιρέτσε.

Ιταλία:Serie A

Ουντινέζε - Μίλαν 2-3
Πολύ όμορφος αγώνας έγινε στο Στάντιο Φρίουλι με τον ''Αναπαλαιομένο'' Μάριο Μπαλλοτέλι να πετυχαίνει γκολ με απευθείας εκτέλεση φάουλ αφήνοντας άγαλμα τον Καρνέζη.Τα άλλα γκολ τα πέτυχαν οι Μποναβεντούρα και Κριστιάν Ζαπάτα.Η Ουντινέζε ανέβασε ρυθμό και κατάφερε να μειώσει σε 2-3 με γκολ τον Αγκιεμανγκ και Ζαπάτα Ν.

Αγγλία:Λιγκ Καπ

Σάντερλαντ - Μάντσεστερ Σίτι 1-4
Με γκολ των Αγκουερο, Ντε Μπρούιν, Μανόν(αυτ) και Ραχίμ Στέρλινγκ οι ''πολίτες'' πήραν άνετα την νίκη απέναντι στην Σάντερλαντ η οποία το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει με γκολ του Τοϊβόνεν.

Ρέντινγκ - Έβερτον 1-2